Lottery Online
PowerBall
Mega Millions
Euro Millions
SuperEnalotto
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
Top Jackpot

Игра онлајн во мега Милиони. Победи милиони.


Play the biggest USA Lotteries

Mega Millions

2020-01-21:   16-18-29-31-37 (08)   Megaplier: 3x
->>> За повеќе информации за мега МилиониMEGA MILLIONS

Игра мега Милиони од САД. Првиот нерешено се одржа во 2008 година.
Ждрепката среќни броеви се одржуваат секој вторник и петок во WSB-ТВ во Атланта. Земање мостри време е 23:00 Источна време во САД. Мега Милиони исцртување е воден од Глен Барнс.
Да победи Джакпот, мора да изберете пет броеви 1-56 Овие бројки се бели топчиња. Имате дополнително да се избере еден број 1-46 (мега Бол), кои се испратени на златниот патерици.
Минимум награда за освојувањето на првата фаза е 12 милиони долари. Ова значи дека лицето кое ја погоди сите броеви подготвени ќе победи најмалку 12 милиони долари. Победи во мега Милиони се платени во 26 рати во текот на 26 години - секоја година една рата.
16.10.2009 дојде Најголемата победа во мега Милиони. Изнесува 200 милиони долари - 137 милиони евра.

Шансите за победа на мега Милиони:
На џекпот, хит 5 броеви и мега Бол број на дополнителни (5 +1) - 1 175.711.536.
Хит 4 и дополнителен број на мега Бол (4 +1) - 1-689,065.
Хит 4 бели топчиња - 1 15.313.
Хит 3 броја и мега Бол (3 +1) - 1 13.781.
Хит 3 броја (3 +0) - 1-36
Притискање два броја, плус еден број на Златната топка (мега Бол) - 1-844
Хит една бела и една златна топка - 1-141
Притискање само златна сфера - 1-75
Притискање на сите броеви (5 +1) $ 250,000.
10.000 $ победи ако го погоди 4 бели топчиња и злато.
Ако се предвиди точно 4 бели топчиња (4 +0) или 3 бели топчиња + злато топки (3 +1), можете да победи $ 150
7 $ е лице кое има успешно избришани 3 бели топчиња.
Две бели топки и еден златен топката понуда гарантира награда од $ 10
Еден бела топка и златна топка се освои 3 $, но ударот заврши само златна сфера го дава победа во $ 2

Можности во мега Милиони игра е многу и секој може да се погледне во нив повнимателно пред се стави вашиот облог за победа и да ја започнете играта. Играта на овој сајт нуди многу опции за да ги задоволи дури и на најсложените играчи.

 • 2020-01-21:   16-18-29-31-37 (08)   Megaplier: 3x
 • 2020-01-17:   03-25-30-54-70 (09)   Megaplier: 3x
 • 2020-01-14:   09-11-13-31-47 (11)   Megaplier: 2x
 • 2020-01-10:   17-27-49-51-66 (02)   Megaplier: 2x
 • 2020-01-07:   25-40-41-52-56 (21)   Megaplier: 4x
 • 2020-01-03:   37-41-42-53-63 (16)   Megaplier: 2x
 • 2019-12-31:   30-44-49-53-56 (11)   Megaplier: 3x
 • 2019-12-27:   17-34-40-63-64 (24)   Megaplier: 4x
 • 2019-12-24:   27-37-48-63-66 (11)   Megaplier: 2x
 • 2019-12-20:   03-20-23-35-60 (16)   Megaplier: 3x
 • 2019-12-17:   22-30-53-55-56 (16)   Megaplier: 2x
 • 2019-12-13:   17-21-29-39-56 (22)   Megaplier: 3x


Other games: Superenalotto     EuroMillions   Powerball     Mega Millions

Lotto UK     OZ Lotto       LinksSelect language:  de     ro     hu     af     ru     es     sk     hr     lt     pt     fr     tr     cs     bg     be     uk    

ka     zu     ht     et     sv     hi     lv     eo     pl     zh     ga     id     is     yi     hm    

nl     gl     vi     ur     pa     az     gu     ne     ar     mi     cy     ce     ja     te     eu    

fa     lo     ms     jw     km     ha     sq     la     kn     tl     bs     el     sl     ca     it    

bn     mr     ta     en     sr     so     th     fi     iw     mt     no     mk     sw     ko    

© 2010-2020 PlayLotteryOnline.info