Lottery Online
PowerBall
Mega Millions
Euro Millions
SuperEnalotto
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball
Top Jackpot

Игра онлајн во SuperEnaLotto. Победи милиони. : PlayLotteryOnline.info 2020


PlaySuperEna and win up to 150 million

SuperEnalotto

2020-09-22:   04-15-37-48-55-69   Jolly: 31   SuperStar: 56
->>> Повеќе информации за SuperEnaLotto


SUPERENA LOTTO


Играта доаѓа од Италија (Европа). Првиот нерешено одржа на 3 XII 1997 година. Пред натпреварот SuperEnaLotto, Италија беше популарен Enalotto игра која powstałach во 50-от век. Во SuperEnaLotto се најголемите Джакпот во светот. Ова се должи на, меѓу другото затоа што оваа игра е многу популарна во целиот свет, и растенија може да се купат преку интернет. Со Super Ена Лото игра може да биде милијардер и ги исполни сите ваши соништа.
Ждрепката среќни броеви се одржуваат секој вторник, четврток и сабота. Цртежи се во 20:00 по локално време во Италија. Ждрепката броеви SuperEnaLotto е направено со преземање на првите броеви на лотарија, која се игра во шест италијански градови по азбучен ред: Бари, Фиренца, Милано, Неапол, Палермо и Рим. SuperEnaLotto води сисал од 1996 година.

Правилата на играта: За да победи на џекпот можете правилно мора да го избере 6 бројки од 90 броеви. Можете исто така да изберете дополнителен број - Jolly број. Го покрена износот на главната награда, но удирајќи овој дополнителен број, може да се подигне на висина на помалите награди. Суперѕвезда, е вовлечен и.

Основни џекпот прв степен во SuperEnaLotto е € 1.300.000 и оваа сума ако никој не хитови на 6 броеви расте акумулација. Не постојат ограничувања на износот на победничкиот износ SuperEnaLotto.

Веројатност за победа SuperEnaLotto: Веројатноста за притискање 6 броеви е 1 во 622.614.630. Тоа е многу ниска веројатност, но благодарение на оваа акумулација SuperEnaLotto се многу големи и може да стане милијардер. Хит 5 броеви + Натпревар број е 1 103 769 105 5 trafionych броеви SuperEnaLotto е веројатно од 1 до 1.235.346 Веројатноста за удирање 4 среќни броеви се 1-11.907 Дефинитивно полесно да ја погоди 3 броја. 1-327 е веројатно да ја погоди 3 броја.

 • 2020-09-22:   04-15-37-48-55-69   Jolly: 31   SS: 56
 • 2020-09-19:   06-12-14-27-39-73   Jolly: 87   SS: 66
 • 2020-09-17:   09-29-35-47-53-85   Jolly: 71   SS: 48
 • 2020-09-15:   02-09-44-47-52-54   Jolly: 16   SS: 18
 • 2020-09-12:   06-15-36-42-67-78   Jolly: 2   SS: 11
 • 2020-09-10:   46-48-67-78-80-87   Jolly: 23   SS: 56
 • 2020-09-08:   23-27-28-31-69-89   Jolly: 24   SS: 85
 • 2020-09-05:   07-14-27-56-72-83   Jolly: 16   SS: 3
 • 2020-09-03:   16-17-38-39-68-84   Jolly: 29   SS: 7
 • 2020-09-01:   10-22-28-45-48-71   Jolly: 53   SS: 84
 • 2020-08-29:   01-03-35-42-55-61   Jolly: 25   SS: 17
 • 2020-08-27:   37-49-52-53-75-87   Jolly: 29   SS: 30


Other games: Superenalotto     EuroMillions   Powerball     Mega Millions

Lotto UK     OZ Lotto       LinksSelect language:  de     ro     hu     af     ru     es     sk     hr     lt     pt     fr     tr     cs     bg     be     uk    

ka     zu     ht     et     sv     hi     lv     eo     pl     zh     ga     id     is     yi     hm    

nl     gl     vi     ur     pa     az     gu     ne     ar     mi     cy     ce     ja     te     eu    

fa     lo     ms     jw     km     ha     sq     la     kn     tl     bs     el     sl     ca     it    

bn     mr     ta     en     sr     so     th     fi     iw     mt     no     mk     sw     ko    

© 2010-2020 PlayLotteryOnline.info